لباس ضدآب

لباس ضد آب نانو+ 4 ویژگی منحصربه‌فرد *بهینه‌سازی مصرف انرژی*

لباس ضد آب نانو و کاربرد آن در صنعت پوشاک

آیا با لباس ضد آب نانو آشنایی دارید؟ یا می‌دانید نانو به چه چیزی گفته می‌شود؟ احتمالاً اغلب افراد هنگام خرید لباس عبارت لباس نانو را شنیده‌اند. لباس‌های نانو ضد آب با فناوری نانو تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند.

استفاده از لباس‌های نانو مزیت‌ها و کاربردهای بسیاری دارد. در ادامه همراه باشید تا با نانو، لباس نانو ضد آب، مزایا و ویژگی‌های انواع این لباس‌ها آشنایی پیدا کنید و با بررسی یک شرکت تولیدی لباس نانو و ضد آب معتبر در این زمینه بهترین انتخاب را داشته باشید.

نانو چیست و چه کاربردهایی دارد؟

فناوری نانو نوعی تکنولوژی بین‌رشته‌ای و یکی از جدیدترین علم و فناوری‌های امروزه است که صنعت نساجی هم در تولید انواع لباس ضد آب نانو در کاربردهای مختلف، از آن بهره‌مند می‌شود. تکنولوژی نانو موادی با طول 1 تا 100 نانومتر دارند.

 به‌ تبع ویژگی‌های ماده زمانی که مقیاس آن‌ها به نانومتر کاهش یابد، ویژگی‌های ماده هم به طور چشمگیری تغییر می باد. پارچه‌های نانو ویژگی‌های بسیاری همچون ضد آب، ضد امواج و ضدلک رادارند که از اصلی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌هایی هستند که پارچه نانو به آن‌ها معروف است.

اگر بخواهیم تفاوت بین پارچه نانو و پارچه معمولی را به زبانی قابل‌فهم و ساده توضیح دهیم، نکته مهم همین ویژگی ضد آب بودن آن است. باید بگوییم که اگر با ذره‌بین به پارچه‌های معمولی نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که در بین گره‌های آن فاصله زیادی وجود دارد که ذرات آب و آلودگی از این طریق می‌توانند به ‌راحتی وارد عمق پارچه شوند.

 کاربرد لباس ضد آب نانو

بسته بندی، مراقبت‌های بهداشتی و لباس بیمارستانی ، لباس مناسب گذراندن  اوقات فراغت، لباس ورزشی و… ازجمله زمینه‌های اصلی تولید لباس با فناوری نانو هستند. در هر مکان و زمانی که نیاز باشد ایمنی و سلامت افراد از عوامل محیطی و شرایط جوی مختلف تأمین شود خرید لباس ضد آب نانو امری ضروری و واجب است.

پارچه لباس ضد آب نانو با ویژگی‌های منحصربه‌فرد دفع آب و روغن، محافظت در برابر اشعه مضر، ضد بو ضدچروک بودن، باعث می‌شود که بسیاری از کافرمایان در صدد تهیه آن برای کارکنان متناسب با شغل خود باشند.

همچنین وجود ویژگی ضد آب بودن، نگه‌داشتن دمای بدن، ضد بو و ضدتعریق بودن لباس‌های نانو موجب شده است که همواره موردتوجه طبیعت‌گردها و کوهنوردان قرار بگیرند و از مزایای فوق‌العاده آن نهایت لذت را ببرند.

مزایای استفاده از لباس ضد آب نانو

از مواد نانومیلایزرها برای خصوصیات دفع آب لباس نانو استفاده می‌شود. علاوه بر توجه پژوهشگران روزبه‌روز بر تعداد تولیدکنندگان و مشاغلی که مایل به استفاده از این لباس‌ها باتوجه‌به پتانسیل اقتصادی که دارند، افزوده می‌شود.

فناوری نانو در لباس‌های ضد آب دارای فواید بسیاری برای محیط‌زیست است. از جمله مواردی که فناوری نانو در جهت کمک به محیط‌زیست می‌کند، می‌توان به کاهش انتشار و تولید مواد زائد، کاهش مصرف مواد خام و کاهش مصرف انرژی اشاره کرد.

در زیر به چند مورد از مزایای مهم لباس‌های ضد آب نانو اشاره کرده‌ایم.

  • محافظت از لباس در برابر آب و روغن
  • محافظت از لباس در برابر رنگ‌شدن و ترکیب رنگ آن‌ها هنگام شستن با دیگر لباس‌ها
  • افزایش سلامت و ایمنی برای شاغلین در فضای باز
  • شستشو و تمیز نمودن بسیار آسان
  • محافظت از تغییر رنگ لباس در مقابل تابش نور خورشید
  • ایجاد سلامتی برای افراد توسط ویژگی ضدباکتریایی
  • افزایش طول عمر پارچه باتوجه‌به کاهش نیاز به پاک‌کننده‌های شیمیایی
  • عدم ایجاد لک بر روی لباس
  • کاهش تعریق

پارچه لباس ضد آب نانو

پارچه نانو بخشی از فناوری نانو است که به‌سرعت درحال‌رشد و تغییر است. تولیدکنندگان لباس و پارچه نانو در جهت روند صنعتی‌شدن و پیشرفت کشورها و ادغام آن‌ها با اقتصاد جهانی عمل می‌کنند.

الیاف نانو دارای قطر ۱ میلی‌متر یا ۱۰۰۰ نانومتر هستند. در تولید پارچه ضد آب نانو ابتدا قدام به ساخت محلول‌های ترکیبی و فرمولاسیون آن‌ها می‌کنند، سپس پارچه خام طی فرایندی با این فرمولاسیون و مواد خاص تشکیل‌دهنده قرار می‌گیرد و در آخر نسبت به تثبیت نهایی پارچه اقدام می‌شود.

الیاف نانو در قطرهای مختلفی تولید می‌شود. پارچه‌های ضد آب نانو با گره‌ها و منافذ کوچکی که دارند علاوه بر اینکه اجازه نفوذ آب به عمق پارچه را نمی‌دهند؛ بلکه مانع ورود آلودگی، ویروس و گردوغبار به الیاف پارچه می‌شوند. به ‌عنوان ‌مثال پانسمان‌های زخم و دستگاه‌های فیلتراسیون از این الیاف‌های نانو ساخته شده‌اند.

ویژگی‌های لباس ضد آب نانو

لباس‌های ضد آب نانو علاوه بر ویژگی ضد آب بودن دارای ویژگی‌های فوق‌العاده دیگری هم هستند. در زیر به چند مورد از ویژگی‌های مهم با کارایی فوق‌العاده آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

دفع آب توسط الیاف نانو

این ویژگی موجب می‌شود که هر گونه قطرات آب یا انواع مایعات، هنگام برخورد با پارچه از روی آن بلغزد و جذب لباس نشود. نانو هیدروکربن‌ها، یک در هزار یک الیاف معمولی بوده که از پنبه ساخته می‌شوند. اشباع مواد نانو در پارچه‌های ضد آب باعث ایجاد مقاومت در برابر آب و مایعات می‌شود.

ضدباکتری در برابر آلودگی

زمانی که ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها افزایش پیدا می‌کنند، می‌توانند بیشتر از ۹۰ روز روی انواع سطوح و لباس‌ها زنده بمانند؛ بنابراین استفاده از پارچه‌های نانو در جهت مقابله با این آلودگی‌ها و مهارکردن آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

ضد بو بودن لباس نانو

نانو نقره بر روی هضم سلول‌ها در اثر تماس با باکتری و قارچ‌ها تأثیر می‌گذارد و به طور قابل‌توجهی رشد باعث مهار رشد سلول‌ها می‌شود و همچنین با غلبه بر تنفس سلول‌ها رشد قارچ و باکتری‌ها را متوقف می‌کند.

از ذرات نانو نقره در برخی از پوشاک‌ها مانند جوراب که به جلوگیری از ایجاد بو و رشد باکتری‌ها کمک می‌کند، بسیار استفاده می شود. جوراب ضد آب و ضد بو نانو برای افرادی که مدت‌زمان طولانی از کفش استفاده می‌کنند انتخاب بسیار مناسبی است.

محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش

دی‌اکسید تیتانیوم و اکسید روی در سطح نانومتر این نوع لباس‌ها باعث می‌شود که اشعه ماورا بنفش از این لباس‌ها عبور نکند و به بدن برخورد نکند؛ ازاین‌رو از این طریق از افراد در برابر اشعه مضر ماورا بنفش محافظت می‌کند.

تأثیر لباس ضد آب نانو در بهینه‌سازی مصرف انرژی

قابلیت حفظ دمای بدن در برابر گرما و سرما محیط یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از لباس ضد آب نانو است. این نوع لباس‌ها به صورتی عمل می‌کنند که در گرمای تابستان بدن را خنک و در سرمای زمستان بدن را گرم نگه می‌دارند و به این تربیت در بهینه‌سازی مصرف انرژی بسیار تأثیرگذار است.

این ویژگی فوق‌العاده در لباس‌های ضد آب نانو موجب شده است که افراد بسیاری ترغیب به خرید این نوع لباس‌ها شوند؛ بنابراین تولیدکنندگان بسیاری هم در صدد تولید لباس‌ها با استفاده از فناوری نانو هستند تا همواره به نیاز امروز مشتری پاسخ دهند.

فناوری نانو در همه صنایع به خصوص تولید لباس و پوشاک موجب تغییر و تحول‌های بسیاری شده است. این فناوری موجب شده است که روزبه‌روز تولید پارچه‌ها و لباس‌های قدیمی جای خود را به لباس‌های نانو همراه با کارایی و مزایای فوق‌العاده دهند.

قیمت لباس ضد آب نانو

به دلیل اینکه در تولید لباس‌های ضد آب نانو از مواد چندان متفاوتی استفاده نمی‌شود و دلیل تفاوت آن‌ها فقط به فناوری ساخت آن‌ها برمی‌گردد؛ بنابراین قیمت لباس‌های ضد آب نانو تفاوت چندانی با قیمت دیگر لباس‌هایی که در تولید آن‌ها از مواد نانو استفاده نشده است ندارد.

این لباس می‌توانند باتوجه‌به تکنولوژی در ساخت و ویژگی‌هایی که دارند می‌توانند غالباً تا ۳۰ درصد از دیگر محصولات مشابه گران‌تر باشند؛ ولی با توجه به ویژگی‌هایی مانند دوام بالا و مقاوم در برابر شستشو خرید آن‌ها نسبت با سایر انواع لباس‌ها بسیار به‌صرفه‌تر است.

خرید بهترین لباس ضد آب نانو از جلال الماس کاسپین

جذابیت و کارایی لباس‌های ضد آب نانو به دلیل استفاده از فناوری نانو در ساخت آن‌ها است. فناوری نانو ویژگی‌های مهمی به انواع پوشاک می‌بخشد که همواره در جهت حفظ ایمنی و سلامت افرادی که از انواع این لباس‌ها استفاده می‌کنند عمل می‌کند.

زمانی این لباس‌ها می‌تواند به افراد سلامت و ایمنی بخشد که اصلی باشند و از مراکز معتبر تهیه و خریداری شوند. تولیدی جلال الماس کاسپین یک مجموعه معتبر و قابل ‌اعتماد جهت خرید لباس‌های ضد آب و نانواست و همچنین برای افرادی که می‌خواهند اقدام به خرید عمده لباس ضد آب نانو کنند به نیاز مشتری پاسخ می‌دهد.

سخن پایانی

امروزه صنعت پوشاک به طور چشم گیری تحت تأثیر فناوری نانو قرار گرفته است. فناوری نانو این امکان را به انواع لباس ضد آب نانو می‌دهد که ویژگی‌هایی نظیر دفع آب و انواع مایعات، ضد بو، ضد تعریق، ضدباکتری و…را در آن‌ها بهینه کند.

در این مقاله سعی کردیم که شما را با مفاهیم نانو و ویژگی‌ها و مزایای انواع لباس‌های ضدآب و نانو آشنا کنیم و یک مرکز معتبر جهت یک خرید امن را به شما معرفی کنیم.

سؤالات متداول

۱. از کجا لباس نانو ضد آب بخرم؟

شرکت تولیدی جلال الماس کاسپین یک مرکز معتبر و امن برای خرید این نوع لباس‌ها است.

۲. چرا خرید لباس نانو به صرفه است؟

به دلیل مقاومت بالای پارچه در برابر شستشو و مواد شوینده بهداشتی بسیار به‌صرفه‌تر از دیگر محصولات مشابه هستند.

  1. لباس نانو و ضد آب برای چه کسانی کاربرد دارد؟

جهت حفظ ایمنی و سلامتی برای تمامی مشاغل در فضای باز یا دارای آلودگی و همچنین طبیعت‌گردها، کوهنوردها و سایر افراد مناسب است.

 

دیدگاهتان را بنویسید