دسته‌بندی نشده

لباس ضد آب خارجی- آشنایی با 9 ویژگی مهم -تولیدی جلال الماس کاسپین

درباره لباس ضد آب خارجی بیشتر بدانید!

لباس ضد آب خارجی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ چطور از لباس‌ ضد آب خود مراقبت کنیم تا دوام بیشتری داشته باشد؟ لباس ضدآب یکی از تجهیزات حفاظتی بسیار مهمی بوده که برای محیط‌های با شرایط جوی نامساعد مورداستفاده قرار می‌گیرد.

برای آشنایی بیشتر با انواع لباس ضدآب، ویژگی‌ها، کاربرد و همچنین اگر قصد خرید لباس ضد آب زمستانی خارجی را دارید، ادامه مقاله را با ما همراهی کنید.

ویژگیهای لباس ضد آب خارجی

لباس کار ضد آب خارجی می‌تواند به‌صورت ست کامل یا قطعات جداگانه شامل روپوش، کاپشن و شلوار ضد آب خارجی و کفش تولید شود. این محصولات از مواد مختلف و باکیفیتی ساخته می‌شوند که از نفوذ آب به داخل لباس جلوگیری می‌کنند و بدن را خشک نگه می‌دارند.

لباس‌ ضد آب معمولاً دارای پارچه‌های ضدآب بوده یا با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن ضدآب می‌شوند. اگر ویژگی‌های این لباس‌ها را نمی‌دانید، ما در بخش زیر به مهم‌ترین آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

مقاومت در برابر آب

لباس‌ ضد آب خارجی مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و رطوبت دارد؛ پارچه‌های این نوع لباس‌ از مصالح بدون نفوذ و ضد آب بوده که از نفوذ آب به داخل لباس جلوگیری کرده و از کارکنان در مقابل رطوبت به‌خوبی محافظت می‌کند.

تنفس‌پذیری

از ویژگی برجسته دیگر لباس ضدآب خارجی این است که قابلیت تنفس پوست را داشته و این مزیت به کارگران اجازه می‌دهد تا در محیطی خشک کار کنند و از عرق‌کردن زیاد و احساس رطوبت به داخل لباس جلوگیری می‌کند.

مقاومت در برابر سایش و پارگی

لباس ضد آب خارجی در برابر سایش، پارگی و همچنین شرایط سخت محیطی باشند مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد. لازم است بدانید که در شرایط سخت‌تر از لباس ضد آب با درز و شکاف‌ کمتری استفاده کنید.

طراحی و سبک بودن

لباس‌ کار ضدآب خارجی به طور کاملاً مطلوب و سبکی ساخته شده و کاربران با پوشیدن آن‌ها در حین کار بسیار راحت و آزاد بوده و احساس خستگی نمی‌کنند. لباس ضد آب نقش ویژه‌ای را در حفظ راحتی و ایمنی افراد در شرایط خارجی ایفا می‌کند.

رعایت استاندارد و داشتن گواهینامه

در هنگام انتخاب لباس ضد آب خارجی مطمئن شوید که محصول موردنظرتان فاکتورهای کیفیتی را رعایت داشته و گواهینامه‌های لازم را هم دریافت کرده است. این اطلاعات در تضمین کیفیت و عملکرد محصول تا حدود زیادی به شما کمک می‌کنند.

ضخامت و وزن لباس

در انتخاب بادگیر ضدآب خارجی ضخامت و وزن لباس را حتماً مدنظر بگیرید؛ چراکه نقش خیلی مهمی ایفا می‌کند. لباسی که خیلی سبک باشد در محیط‌های کاری سرد ممکن است هیچ کاربردی نداشته باشد؛ درحالی‌که لباس‌های با ضخامت بالا می‌توانند در شرایط سرمایی مقاومت بالایی از خود نشان دهند.

کیفیت مواد

قبل از خرید لباس ضد آب خارجی حتماً دقت کنید که لباس با استفاده از متریال با کیفیتی ساخته شده است. به‌علاوه چک کنید که لباس فواید ضدآبی پارچه و رطوبت‌گیری مناسب را داشته باشد.

سایز و مناسبت

نمونه مهم دیگر این است که مطمئن شوید لباس کار ضد آب را در سایز و مناسب خود انتخاب کنید. لباسی که هم اندازه باشد روی فعالیت‌های کاری شما تأثیر زیادی دارد و باعث می‌شود در حین حرکت به شما آزادی عمل بدهد.

دقت در جزئیات

پیش از خرید لباس ضد آب خارجی توجه به جزئیات مهمی نظیر جیب‌ها، درزها و زیپ‌ها امری ضروری است؛ بنابراین اطمینان کسب کنید که این اجزا باکیفیت بالا و به طور اصولی تولید شده‌اند.

کاربردهای مهم لباس ضد آب خارجی

لباس‌های ضد آب خارجی در مکان‌هایی که شرایط کاری به‌گونه‌ای است که افراد با مواد مایع و شیمیایی خطرناک، داخل آب و… سروکار دارند، مورداستفاده قرار می‌گیرند. اکنون به بررسی کاربردهای مهم لباس ضدآب خارجی می‌پردازیم.

مناسب هنگام کار با دستگاهبرش یا تراش

در این مدل دستگاه‌ها اجسام با ریختن و چرخش آب ‌روی آن‌ها برش و تراش داده می‌شوند. در مواقع کار این امکان وجود دارد که آب ‌روی فرد پاشیده و باعث مختل‌شدن کار او شود؛ پس در این شرایط افراد باید حتماً از لباس کار ضد آب خارجی استفاده ‌کنند تا با مشکلات این‌چنینی مواجه نشوند.

ایده‌آل در آزمایشگاهتحقیقاتی

در آزمایشگاه‌هایی که افراد روی موضوعات گوناگونی آزمایش‌هایی انجام می‌دهند، محیطی که در آنجا مشغول به فعالیت هستند ممکن است دارای مواد سمی و شیمیایی باشد. در این مواقع افراد با پوشیدن لباس یکسره ایمنی ضد آب در برابر مواد خطرناک می‌توانند از ورود این مواد سمی به داخل بدن جلوگیری کنند.

مناسب محیطبرف و بارانی

در اغلب مشاغل مثل ماهیگیری، افسر راهنمایی رانندگی، کشاورزی و… که افراد ناچار هستند در روزهای بارانی هم کار کنند، باید لباسی بپوشند که مانع نفوذ آب و سرما به بدنشان شود؛ در این مواقع با پوشیدن لباس ضد آب خارجی می‌توانند از خود در برابر عوامل محیطی محافظت کنند.

انواع لباس ضد آب خارجی

امروزه هر شغلی به یک لباس کار ایمنی مناسب نیاز دارد و لباس‌های ضدآب ایمنی بر اساس نوع شغلی به چند دسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند.

لباس ضد آب نانو خارجی

در این لباس ضد آب خارجی از فناوری نانو برای ساخت آن‌ها استفاده شده است. اگر می‌خواهید تفاوت این لباس را با سایر لباس‌های ضد آب بدانید، باید گفت که الیاف، تاروپود لباس‌های ضد آب نانو با نوع معمولی لباس‌های ضدآب فرق دارد.

در لباس‌های نانو خارجی هیچ‌گونه منافذی در آن‌ها وجود ندارد. این خاصیت باعث شده که تعداد گره‌های موجود در پارچه لباس ضد آب خارجی چندبرابر می‌کند.

لباس ضد آب کوهنوردی خارجی

در فصل‌های مختلفی از سال که شرایط آب‌وهوایی گوناگونی وجود دارد، داشتن یک لباس ضد آب کوهنوردی در این میان بسیار ضروری است. لباس‌های کوهنوردی طوری طراحی شده‌اند که بسیار انعطاف‌پذیر بوده و راحتی را برای کوهنوردان به ارمغان می‌آورد.

در کوهنوردی استفاده از لباس‌های چندین لایه از اهمیت زیادی برخوردار است؛ ازاین‌رو لباس‌های ضدآب کوهنوردی خارجی در نوع چندین لایه بوده که این سیستم لایه‌ای با وزن محدود و حجم لباس، گرمای بدن را در تمام مدت که در حال فعالیت هستید، حفظ می‌کند.

لباس کار ضد آب دو تیکه

نوع دیگری از لباس ضد آب خارجی، مدل دو تیکه است که در اغلب موارد شامل کاپشن و شلوار بوده و این دو به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که جنسی کاملاً ضد آب داشته و در برابر هر نوع عوامل محیطی به بدن جلوگیری می‌کنند.

لباس ضد آب کشاورزی خارجی

مدل بعدی از لباس‌های ضدآب خارجی، بادگیر ضدآب کشاورزی است که از جنس پارچه شمعی ضدآب بوده که در برابر باران و تگرگ بسیار مقاوم است. این لباس‌ها در انواع ساده و خزدار تولید می‌شوند که مدل خزدار بسیار گرم و مناسب برای فصل سرما هم ساخته شده‌اند و بسیار پرکاربرد هم هستند.

لباس ضد آب مخصوص کشاورزی در انواع رنگ‌بندی‌ها، مدل و سایزهای متنوعی تولید می‌شود که توانسته پاسخگوی تمامی نیازهای افراد مربوط به این حرفه باشد.

لباس ضد آب ماهیگیری خارجی

ماهیگیری فعالیتی آرامش‌بخش بوده که طبق هر نوع آب‌وهوایی می‌توانید از آن لذت کافی را ببرید به‌طوری‌که امکانات و لباس مناسب مخصوص به آن را داشته باشید. یک لباس ضد آب ماهیگیری خارجی برای خشک نگه‌داشتن بدن شما در مقابل بارش‌ها یا پاشیدن آب و… خیلی ضروری است.

در واقع یک لباس ضد آب خارجی باید بادوام، جادار و کاربردی باشد تا بتوانید لوازم ماهیگیری خود را در آن قرار دهید و علاوه‌برآن به‌راحتی به لوازم موردنیاز دسترسی داشته باشید.

لباس ضد آب ساخت‌وساز

ساخت‌وساز یکی از شغل‌های مهم مهندسان بوده که حرفه‌ای دشوار است و باعث می‌شود آن در برابر شرایط آب‌وهوایی مختلفی قرار بگیرند. در این شرایط مهندسان برای سلامتی خود به فکر یک لباس ضد آب مرتبط با شغل خود باشند تا در برابر اوضاع ناپایدار آب‌وهوایی در امان بمانند.

بادگیر شلوار مهندسی ضد آب خارجی، کاپشن و سایر موارد این‌چنینی گزینه مناسبی برای آن‌ها است. این لباس‌های ضد آب بدن شما در برابر باران یا برف، گردوغبار، مواد شیمیایی خطرناک و… محافظت می‌کند. کلاه ضد آب هم گزینه جالب دیگری برای محافظت از سر شما در شرایط جوی هوا به شمار می‌رود.

قیمت لباس ضد آب خارجی

قیمت لباس‌های ضد آب به فاکتورهایی مانند برند، ایرانی یا خارجی بودن، کیفیت و جنس پارچه و همچنین نوع لباس بستگی دارد؛ بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که قبل از خرید این محصول حتماً به این عوامل توجه کنید و آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید و سپس اقدام به خرید کنید.

خرید بهترین لباس ضد آب خارجی با جلال الماس

حالا که با لباس بارانی ضد آب خارجی و انواع دیگر آشنا شدید؛ پس وقتش رسیده که آستین را بالا بزنید و برای خرید این محصول هر چه سریع‌تر اقدام کنید. می‌پرسید چگونه و از کجا؟

در همین راستا جلال الماس کاسپین باتجربه چندین ساله خود در تولید توانسته انواع محصولات باکیفیتی مانند بادگیر و شلوار ضد آب، لباس ایمنی فوکا، شلوار تک نشاکاری، پانچو ضد آب و… را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره لباس ضد آب جلال می‌توانید با کارشناسان پشتیبانی که به‌صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی درتمام ساعات شبانه‌روز هستند، تماس بگیرید. متخصصان جلال الماس با اطلاعات مفیدی که در اختیارتان قرار می‌دهند به شما در انتخاب محصولات فوق کمک شایانی می‌کنند.

کلام پایانی

لباس ضد آب خارجی از جمله تجهیزاتی است که با استفاده از آن می‌توان در محیط‌های کاری با شرایط جوی نامناسب استفاده کرد؛ پس در هنگام خرید این لباس، حتماً باید تأییدیه استانداردهای موردنظر را بررسی کنید.

سؤالات متداول

  1. آیا لباس کار بادگیر ضد آب خارجی موجب عدم تنفس پوست می‌شود؟

خیر چون این لباس‌ها از مواد تنفس‌پذیر ساخته می‌شوند.

  1. قیمت لباس ضدآب خارجی چقدر است؟

قیمت لباس‌ کار ضد آب خارجی به عواملی مانند برند، ایرانی یا خارجی بودن، جنس پارچه و… بستگی دارد.

  1. آیا لباس ضد آب فقط در باران مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

خیر لباس کار ضد آب علاوه بر باران در مقابل رطوبت و مواد شیمیایی هم قابل‌استفاده هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید