دسته‌بندی نشده

کاربرد لباس های ضد آب- جلال الماس بزرگ ترین تولیدی کشور

آشنایی با ویژگی‌ها و کاربرد لباس های ضد آب

آیا با کاربرد لباس های ضد آب آشنایی دارید؟ یا هنگام خرید این لباس‌ها به دنبال یک مجموعه معتبر در زمینه فروش انواع لباس ضد آب باکیفیت و مناسب هستید؟ لباس‌های ضد آب در محیط‌ها، شرایط جوی مختلف و مشاغل بسیاری کاربرد دارند و استفاده از آن‌ها در بسیاری از محیط‌های کاری الزامی است.

آشنایی با لباس ضد آب

لباس ضد آب به ‌نوعی یک پوشش محافظتی است که شما را در برابر قطرات برف، رطوبت و باران محافظت می‌کند و منجر به جلوگیری از خیس شدن شما می‌شود. این نوع لباس از جمله تجهیزات ایمنی است که سلامت افراد در مشاغل و شرایط گوناگون را فراهم می‌کند.

کاربرد این نوع لباس‌ها برای افرادی که در شرایط جوی نامناسب و فضاهای بدون سقف فعالیت می‌کنند، بسیار مناسب است. ازاین‌رو استفاده از این نوع لباس‌های ضد آب برای همه افراد یک مجموعه متناسب با شرایط کاری خود مانند محیط‌هایی که با آب و رطوبت سروکار دارند، بسیار ضروری است.

همچنین نپوشیدن لباس‌های ضد آب توسط کارکنان یک مجموعه که در معرض برف‌وباران قرار دارند، باعث کاهش بازدهی فعالیت آن‌ها می‌شود؛ بنابراین نباید کاربرد لباس های ضد آب را نادیده گرفت. به همین دلیل تهیه لباس‌های ضد آب بر تمامی کارفرمایان این‌گونه مشاغل برای پرسنل خود امری ضروری است و باعث افزایش راندمان آن‌ها می‌شود.

نکته مهم این که تولید انواع لباس‌های ضد آب دارای استاندارد  EN۳۴۳ هستند. این یک استاندارد اروپایی هست که نشان‌دهنده مقاومت لباس‌های ضد آب در برابر رطوبت است.

کاربرد لباس های ضد آب در محیط‌های مختلف

انواع لباس‌های کار و گردشگری ضد آب باتوجه‌به کاربرد و کارایی‌هایی که دارند، در انواع مدل‌های متنوع و مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند. احتمالاً این سؤال بسیاری از افراد باشد که از لباس ضد آب در چه مشاغلی استفاده می‌شود؟

در زیر به برخی از کاربرد لباس های ضد آب در شغل‌ها و حتی تفریحات مختلفی که بسیار از این نوع لباس‌ها استفاده می‌کنند اشاره کرده‌ایم تا شما بتوانید بهترین انتخاب متناسب با شغل یا تفریح خود را داشته باشید.

کاربرد لباس های ضد آب در محیط کار

طبق راهنمای خرید لباس ضد آب در هر مشاغلی که فعالیت می‌کنید، حتماً باید نکات ایمنی و استانداردهای مربوط به محیط کار خود را رعایت کنید. رعایت نکات ایمنی در یک سری از مشاغل نسبت به شغل‌های دیگر از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است؛ زیرا با رعایت‌نکردن نکات ایمنی امکان دارد جان افراد مشغول به کار در این محیط‌ها به خطر بیفتد.

 بعضی از کارفرمایان یا افراد مشغول به کار تصور می‌کنند پوشیدن و استفاده از لباس کار ضد آب، دستکش و کفش کار دارای ایمنی هنگام انجام امور، راحتی را از آن‌ها سلب می‌کند. درصورتی‌که اگر یک کفش و لباس ضد آب‌، درست طراحی شده و مطابق با استانداردهای ایمنی تهیه شود، این ادعا کاملاً نادرست است.

لباس‌های کار ضد آب بر اساس کارایی متناسب با انواع مشاغل و شکل ظاهری در دسته‌بندی‌های متنوعی از جمله لباس کار دوتیکه، لباس کار یکسره، روپوش، پیش‌بند، جلیقه و… قرار می‌گیرند. لباس کار ضد آب یکسره به این صورت است که قسمت کاپشن لباس یا همان بالاتنه به شلوار لباس متصل شده و با سهولت توسط یک زیپ کامل بسته می‌شود.

در مشاغلی که آلودگی محیطی زیاد است، کاربرد لباس های ضد آب این مدلی بسیار است. دررابطه‌با نحوه خرید لباس ضد آب، اگر محیط کار به‌گونه‌ای باشد که افراد مشغول به کار مجبور بوده پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و کاملاً استریل باشند، استفاده از این نوع لباس‌های ضد آب یکسره بسیار مناسب است.

مدل لباس کار ضد آب دوتیکه به این صورت است که قسمت بالاتنه و پایین‌تنه به هم متصل نیستند و هر کدام جداگانه تولید می‌شوند. از آستر در دوخت این نوع لباس ها اسفاده می شود که باعث نفوذ هوای سرد کمتر به داخل لباس می‌شود و مانند یک عایق عمل می‌کند. جنس آستر نیز از خز، پشم‌شیشه و یا نمد است.

کاربرد لباس ‌های ضد آب برای فعالیت های هوایی

کاپشن‌های بادگیر ضد آب و دارای عایق از دیگر محصولات ضد آب هستند که در فعالیت‌های هوایی و شرایط جوی باد و طوفان بسیار استفاده می‌شود. سطح بیرونی این نوع کاپشن‌های ضد آب با لایه‌ای از جنس DWR پوشانده شده است.

در رابطه با کاربرد لباس های ضد آب، استفاده از این جنس لایه‌ها در مواد لباس ضد آب باعث می‌شود که این نوع لباس‌ها در برابر بادوباران بسیار مقاوم باشند؛ بنابراین قطرات باران پس از برخورد به این لباس‌ها، همانند یک چتر عمل می‌کنند و قطرات باران از روی آن‌ها سرخورده و جذب لباس نمی‌شوند.

همچنین این لباس‌ها در مواقع باد و طوفان مانند یک عایق حرارتی عمل کرده و از بیرون رفتن دمای گرم داخل کاپشن و ورود هوای سرد به داخل کاپشن جلوگیری می‌کنند.

همچنین استفاده از کفش‌های ضد آب در جنگل‌های بارانی و حتی در محیط‌های صنعتی و برای مشاغل در معرض برف و باران، پیشنهاد می‌شود. استفاده از لباس و کفش‌های ضد آب باعث می‌شود که با خیال راحت در مناطق جنگلی و پرباران قدم بزنید.

جنس این کفش‌ها نیز به گونه‌ای طراحی شده که در مقابل بخار آب مقاومت بالایی داشته باشد؛ از این رو برای آب و هوای مرطوب هم کاربردی و مناسب است

کاربرد لباس های ضد آب در صنعت گردشگری

چه قصد سفر به جنگل‌های شمال ایران یا جنگل‌های آسی‌ای شرقی مانند مالزی، تایلند، و اندونزی داشته باشید و یا حتی بخواهید به جنگل‌های آمازون سفر کنید، نیاز است که حتماً نکات مربوط به سفر به این مکان‌های بارانی را بدانید و از کاربرد لباس ضد آب در این مواقع نهایت لذت را ببرید.

پانچوهای ضد آب بهترین گزینه برای جلوگیری از خیس شدن در هنگام بارش باران است؛ زیرا قطرات باران را به سمت زمین هدایت می‌کند. نحوه طراحی و اندازه لباس ضد آب از این مدل‌ها، به‌گونه‌ای است که از خیس شدن دیگر وسایل همراه شما مانند کوله‌پشتی، دوربین و… جلوگیری می‌کند.

استفاده از لباس های ضد آب در ورزش‌های آبی

کاربرد لباس های ضد آب در ورزش‌های آبی و حتی تفریحات آبی بسیار است. این نوع لباس‌ها این امکان را به ورزشکاران می‌دهد که بدون افت دمای بدن، مدت طولانی در آب بمانند. واکس بورد، موتورسیکلت آبی، شنا و کایاک از جمله ورزش‌هایی هستند که از کارایی لباس‌های ضد آب به‌خوبی بهره‌مند می‌شوند.

همچنین استفاده از انواع لباس‌های ضد آب در تفریحات آبی هم به دلیل اینکه از ورود آلودگی و املاح جلوگیری می‌کند، بسیار پیشنهاد می‌شود.

کاربرد لباس های ضد آب در زمستان

فصل زمستان همراه با بارش برفی و باران و سرمای فراوان، چالش‌های بسیاری را برای افراد به وجود می‌آورد. به‌خصوص برای افراد شاغلی که در فضای بیرونی و باز مشغول به فعالیت هستند.

از ابزارهای مهم و با کارایی فوق‌العاده برای مقابله با این چالش‌ها استفاده از کاپشن‌های ضد آب است این کاپشن‌ها علاوه بر این که گرمای موردنیاز بدن را در فصل‌های سرد تأمین می‌کند هنگام بارش برف‌وباران از نفوذ آب و قطرات باران و برف جلوگیری می‌کند و از این طریق سلامتی افراد را تأمین می‌کند.

همچنین این مدل کاپشن‌ها باتوجه‌به ویژگی‌های گرم‌کننده، ضد باد و ضد آب بودن مانند یک دیوار دفاعی در برابر سرما، برف‌وباران،باد و طوفان در فصل‌های زمستان و محیط‌های بارانی عمل می‌کند. این ویژگی‌ها باعث افزایش سلامت و کارایی و عملکرد کارگران می‌شود.

در نتیجه، کاربرد لباس های ضد آب و استفاده از آن‌ها برای تمامی کارگران و کارفرمایان مشغول به کار در محیط‌های باز در فصل‌های سرد و بارانی امری ضروری و بسیار مهم جهت حفظ سلامتی است.

در خرید لباس ضد آب همواره باید تلاش کنید که از مراکز معتبر و قابل‌اعتماد تهیه کنید، چون این لباس‌ها همواره در معرض شرایط جوی بارانی و برفی قرار می‌گیرند؛ بنابراین باید دارای مقاومت کافی باشند.

خرید بهترین لباس ضد آب از جلال الماس کاسپین

تهیه یک پوشش ضد آب در شرایط جوی بارانی، برفی و سرد بر کارفرمایانی که کارگران و پرسنل آن‌ها در محیط‌های باز مشغول به فعالیت هستند، امری ضروری و مهم جهت حفظ ایمنی و افزایش کارایی کارکنان آن‌ها است.

باتوجه‌به اینکه کاربرد لباس های ضد آب و استفاده از آن‌ها روزبه‌روز در همه صنعت‌ها و تفریحات بیشتر می‌شود، شرکت تولیدی جلال الماس کاسپین بهترین گزینه برای خرید این نوع پوشش‌ها است. همچنین دررابطه‌با قیمت لباس ضد آب باید گفت که این مجموعه مناسب‌ترین قیمت با ارائه بهترین کیفیت را دارد.

سخن پایانی

دررابطه‌با کاربرد لباس های ضد آب و کارایی فوق‌العاده آن‌ها، استفاده از این لباس‌ها برای حفظ سلامتی و افزایش ایمنی در محیط‌های کاری، صنعت گردشگری، تفریحات و ورزش‌های آبی و مناطق بارانی امری بسیار ضروری است.

زمانی یک لباس ضد آب پاسخگوی نیاز شما است که مقاومت و کیفیت بالایی در برابر آب داشته باشد؛ به همین دلیل باید در تلاش باشید که از مراکز معتبر و قابل‌اعتماد تهیه کنید. در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع کاربردهای این نوع پوشش‌ها و بهترین تولیدی و مرکز خرید لباس ضد آب را به شما معرفی کنیم.

سؤالات متداول

۱. چرا پوشیدن لباس ضد آب در هوای بارانی ضروری است؟

حفظ ایمنی و جلوگیری از خیس شدن

۲. از کجا لباس ضد آب باکیفیت بخرم؟

شرکت جلال الماس کاسپین در این زمینه بسیار معتبر است.

۳. لباس‌های ضد آب در چه مشاغلی کاربرد دارند؟

لباس‌های ضد آب در تمام مشاغل و حتی تفریح و ورزش‌هایی که در معرض آب قرار دارند، کاربرد دارد و ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید