جلال الماس کاسپین

نکات آموزشی

کاربرد لباس های ضد آب- جلال الماس بزرگ ترین تولیدی کشور

کاربرد لباس های ضد آب

آشنایی با ویژگی‌ها و کاربرد لباس های ضد آب

آیا با کاربرد لباس های ضد آب آشنایی دارید؟ یا هنگام خرید این لباس‌ها به دنبال یک مجموعه معتبر در زمینه فروش انواع لباس ضد آب باکیفیت و مناسب هستید؟ لباس‌های ضد آب در محیط‌ها، شرایط جوی مختلف و مشاغل بسیاری کاربرد دارند و استفاده از آن‌ها در بسیاری از محیط‌های کاری الزامی است.

آشنایی با لباس ضد آب

لباس ضد آب به ‌نوعی یک پوشش محافظتی است که شما را در برابر قطرات برف، رطوبت و باران محافظت می‌کند و منجر به جلوگیری از خیس شدن شما می‌شود. این نوع لباس از جمله تجهیزات ایمنی است که سلامت افراد در مشاغل و شرایط گوناگون را فراهم می‌کند.

کاربرد این نوع لباس‌ها برای افرادی که در شرایط جوی نامناسب و فضاهای بدون سقف فعالیت می‌کنند، بسیار مناسب است. ازاین‌رو استفاده از این نوع لباس‌های ضد آب برای همه افراد یک مجموعه متناسب با شرایط کاری خود مانند محیط‌هایی که با آب و رطوبت سروکار دارند، بسیار ضروری است.

همچنین نپوشیدن لباس‌های ضد آب توسط کارکنان یک مجموعه که در معرض برف‌وباران قرار دارند، باعث کاهش بازدهی فعالیت آن‌ها می‌شود؛ بنابراین نباید کاربرد لباس های ضد آب را نادیده گرفت. به همین دلیل تهیه لباس‌های ضد آب بر تمامی کارفرمایان این‌گونه مشاغل برای پرسنل خود امری ضروری است و باعث افزایش راندمان آن‌ها می‌شود.

نکته مهم این که تولید انواع لباس‌های ضد آب دارای استاندارد  EN۳۴۳ هستند. این یک استاندارد اروپایی هست که نشان‌دهنده مقاومت لباس‌های ضد آب در برابر رطوبت است.

کاربرد لباس های ضد آب در محیط‌های مختلف

انواع لباس‌های کار و گردشگری ضد آب باتوجه‌به کاربرد و کارایی‌هایی که دارند، در انواع مدل‌های متنوع و مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند. احتمالاً این سؤال بسیاری از افراد باشد که از لباس ضد آب در چه مشاغلی استفاده می‌شود؟

در زیر به برخی از کاربرد لباس های ضد آب در شغل‌ها و حتی تفریحات مختلفی که بسیار از این نوع لباس‌ها استفاده می‌کنند اشاره کرده‌ایم تا شما بتوانید بهترین انتخاب متناسب با شغل یا تفریح خود را داشته باشید.

کاربرد لباس های ضد آب در محیط‌های مختلف

لباس های ضد آب

کاربرد لباس های ضد آب در محیط کار

طبق راهنمای خرید لباس ضد آب در هر مشاغلی که فعالیت می‌کنید، حتماً باید نکات ایمنی و استانداردهای مربوط به محیط کار خود را رعایت کنید. رعایت نکات ایمنی در یک سری از مشاغل نسبت به شغل‌های دیگر از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است؛ زیرا با رعایت‌نکردن نکات ایمنی امکان دارد جان افراد مشغول به کار در این محیط‌ها به خطر بیفتد.

 بعضی از کارفرمایان یا افراد مشغول به کار تصور می‌کنند پوشیدن و استفاده از لباس کار ضد آب، دستکش و کفش کار دارای ایمنی هنگام انجام امور، راحتی را از آن‌ها سلب می‌کند. درصورتی‌که اگر یک کفش و لباس ضد آب‌، درست طراحی شده و مطابق با استانداردهای ایمنی تهیه شود، این ادعا کاملاً نادرست است.

لباس‌های کار ضد آب بر اساس کارایی متناسب با انواع مشاغل و شکل ظاهری در دسته‌بندی‌های متنوعی از جمله لباس کار دوتیکه، لباس کار یکسره، روپوش، پیش‌بند، جلیقه و… قرار می‌گیرند. لباس کار ضد آب یکسره به این صورت است که قسمت کاپشن لباس یا همان بالاتنه به شلوار لباس متصل شده و با سهولت توسط یک زیپ کامل بسته می‌شود.

در مشاغلی که آلودگی محیطی زیاد است، کاربرد لباس های ضد آب این مدلی بسیار است. دررابطه‌با نحوه خرید لباس ضد آب، اگر محیط کار به‌گونه‌ای باشد که افراد مشغول به کار مجبور بوده پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و کاملاً استریل باشند، استفاده از این نوع لباس‌های ضد آب یکسره بسیار مناسب است.

مدل لباس کار ضد آب دوتیکه به این صورت است که قسمت بالاتنه و پایین‌تنه به هم متصل نیستند و هر کدام جداگانه تولید می‌شوند. از آستر در دوخت این نوع لباس ها اسفاده می شود که باعث نفوذ هوای سرد کمتر به داخل لباس می‌شود و مانند یک عایق عمل می‌کند. جنس آستر نیز از خز، پشم‌شیشه و یا نمد است.

کاربرد لباس ‌های ضد آب برای فعالیت های هوایی

کاپشن‌های بادگیر ضد آب و دارای عایق از دیگر محصولات ضد آب هستند که در فعالیت‌های هوایی و شرایط جوی باد و طوفان بسیار استفاده می‌شود. سطح بیرونی این نوع کاپشن‌های ضد آب با لایه‌ای از جنس DWR پوشانده شده است.

در رابطه با کاربرد لباس های ضد آب، استفاده از این جنس لایه‌ها در مواد لباس ضد آب باعث می‌شود که این نوع لباس‌ها در برابر بادوباران بسیار مقاوم باشند؛ بنابراین قطرات باران پس از برخورد به این لباس‌ها، همانند یک چتر عمل می‌کنند و قطرات باران از روی آن‌ها سرخورده و جذب لباس نمی‌شوند.

همچنین این لباس‌ها در مواقع باد و طوفان مانند یک عایق حرارتی عمل کرده و از بیرون رفتن دمای گرم داخل کاپشن و ورود هوای سرد به داخل کاپشن جلوگیری می‌کنند.

همچنین استفاده از کفش‌های ضد آب در جنگل‌های بارانی و حتی در محیط‌های صنعتی و برای مشاغل در معرض برف و باران، پیشنهاد می‌شود. استفاده از لباس و کفش‌های ضد آب باعث می‌شود که با خیال راحت در مناطق جنگلی و پرباران قدم بزنید.

جنس این کفش‌ها نیز به گونه‌ای طراحی شده که در مقابل بخار آب مقاومت بالایی داشته باشد؛ از این رو برای آب و هوای مرطوب هم کاربردی و مناسب است

کاربرد لباس های ضد آب در صنعت گردشگری

چه قصد سفر به جنگل‌های شمال ایران یا جنگل‌های آسی‌ای شرقی مانند مالزی، تایلند، و اندونزی داشته باشید و یا حتی بخواهید به جنگل‌های آمازون سفر کنید، نیاز است که حتماً نکات مربوط به سفر به این مکان‌های بارانی را بدانید و از کاربرد لباس ضد آب در این مواقع نهایت لذت را ببرید.

پانچوهای ضد آب بهترین گزینه برای جلوگیری از خیس شدن در هنگام بارش باران است؛ زیرا قطرات باران را به سمت زمین هدایت می‌کند. نحوه طراحی و اندازه لباس ضد آب از این مدل‌ها، به‌گونه‌ای است که از خیس شدن دیگر وسایل همراه شما مانند کوله‌پشتی، دوربین و… جلوگیری می‌کند.

کاربرد لباس های ضد آب در صنعت گردشگری

استفاده از لباس های ضد آب در ورزش‌های آبی

کاربرد لباس های ضد آب در ورزش‌های آبی و حتی تفریحات آبی بسیار است. این نوع لباس‌ها این امکان را به ورزشکاران می‌دهد که بدون افت دمای بدن، مدت طولانی در آب بمانند. واکس بورد، موتورسیکلت آبی، شنا و کایاک از جمله ورزش‌هایی هستند که از کارایی لباس‌های ضد آب به‌خوبی بهره‌مند می‌شوند.

همچنین استفاده از انواع لباس‌های ضد آب در تفریحات آبی هم به دلیل اینکه از ورود آلودگی و املاح جلوگیری می‌کند، بسیار پیشنهاد می‌شود.

کاربرد لباس های ضد آب در زمستان

فصل زمستان همراه با بارش برفی و باران و سرمای فراوان، چالش‌های بسیاری را برای افراد به وجود می‌آورد. به‌خصوص برای افراد شاغلی که در فضای بیرونی و باز مشغول به فعالیت هستند.

از ابزارهای مهم و با کارایی فوق‌العاده برای مقابله با این چالش‌ها استفاده از کاپشن‌های ضد آب است این کاپشن‌ها علاوه بر این که گرمای موردنیاز بدن را در فصل‌های سرد تأمین می‌کند هنگام بارش برف‌وباران از نفوذ آب و قطرات باران و برف جلوگیری می‌کند و از این طریق سلامتی افراد را تأمین می‌کند.

همچنین این مدل کاپشن‌ها باتوجه‌به ویژگی‌های گرم‌کننده، ضد باد و ضد آب بودن مانند یک دیوار دفاعی در برابر سرما، برف‌وباران،باد و طوفان در فصل‌های زمستان و محیط‌های بارانی عمل می‌کند. این ویژگی‌ها باعث افزایش سلامت و کارایی و عملکرد کارگران می‌شود.

در نتیجه، کاربرد لباس های ضد آب و استفاده از آن‌ها برای تمامی کارگران و کارفرمایان مشغول به کار در محیط‌های باز در فصل‌های سرد و بارانی امری ضروری و بسیار مهم جهت حفظ سلامتی است.

در خرید لباس ضد آب همواره باید تلاش کنید که از مراکز معتبر و قابل‌اعتماد تهیه کنید، چون این لباس‌ها همواره در معرض شرایط جوی بارانی و برفی قرار می‌گیرند؛ بنابراین باید دارای مقاومت کافی باشند.

خرید بهترین لباس ضد آب از جلال الماس کاسپین

تهیه یک پوشش ضد آب در شرایط جوی بارانی، برفی و سرد بر کارفرمایانی که کارگران و پرسنل آن‌ها در محیط‌های باز مشغول به فعالیت هستند، امری ضروری و مهم جهت حفظ ایمنی و افزایش کارایی کارکنان آن‌ها است.

باتوجه‌به اینکه کاربرد لباس های ضد آب و استفاده از آن‌ها روزبه‌روز در همه صنعت‌ها و تفریحات بیشتر می‌شود، شرکت تولیدی جلال الماس کاسپین بهترین گزینه برای خرید این نوع پوشش‌ها است. همچنین دررابطه‌با قیمت لباس ضد آب باید گفت که این مجموعه مناسب‌ترین قیمت با ارائه بهترین کیفیت را دارد.

سخن پایانی

دررابطه‌با کاربرد لباس های ضد آب و کارایی فوق‌العاده آن‌ها، استفاده از این لباس‌ها برای حفظ سلامتی و افزایش ایمنی در محیط‌های کاری، صنعت گردشگری، تفریحات و ورزش‌های آبی و مناطق بارانی امری بسیار ضروری است.

زمانی یک لباس ضد آب پاسخگوی نیاز شما است که مقاومت و کیفیت بالایی در برابر آب داشته باشد؛ به همین دلیل باید در تلاش باشید که از مراکز معتبر و قابل‌اعتماد تهیه کنید. در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع کاربردهای این نوع پوشش‌ها و بهترین تولیدی و مرکز خرید لباس ضد آب را به شما معرفی کنیم.

سؤالات متداول

۱. چرا پوشیدن لباس ضد آب در هوای بارانی ضروری است؟

حفظ ایمنی و جلوگیری از خیس شدن

۲. از کجا لباس ضد آب باکیفیت بخرم؟

شرکت جلال الماس کاسپین در این زمینه بسیار معتبر است.

۳. لباس‌های ضد آب در چه مشاغلی کاربرد دارند؟

لباس‌های ضد آب در تمام مشاغل و حتی تفریح و ورزش‌هایی که در معرض آب قرار دارند، کاربرد دارد و ضروری است.

تولیدی لباس ضد آب جلال الماس

لباس های ضدآب بدون چکمه

لباس های ضدآب متصل به چکمه

لباس های ضد اسید

بادگیر و شلوار چکمه شکاری لباس فوکا سرهم بدون چکمه
بادگیر و شلوار جلوباز لباس ضد اسید سرهم بادگیر و شلوار جلوباز
بادگیر و شلوار جلوبسته لباس ضد اسید جدا بادگیر و شلوار جلوبسته
بادگیر تک جلو باز بادگیر و شلوار ضد اسید دستکش ضد اسید
بادگیر تک جلو بسته شلوار چکمه دار مدل ابتالیایی دستکش ساق بلند ضد اسید
شلوار تک ضد آب شلوار چکمه دار لباس ضد اسید جدا
پانچو شلوار نشا کاری لباس ضد اسید سرهم
پالتو بارانی ضد آب
چکمه نشاکاری
دستکش ساق بلند لباس فوکا سرهم
انواع پیشبند لباس فوکا جلو سینه دار
فوکا مدل کویتی لباس فوکا بچگانه
فوکا کویتی با بادگیر جلوباز
فوکا کویتی با بادگیر جلوبسته
فوکا کویتی تک

لیست محصولات:

بادگیر و شلوار جلو بسته ضد آب
شرح
زیتونی سیر 0.45
سفید پشت آستری
سرمه ای D
زیتونی سیر D
زیتونی سیر آستر زنبوری D
زیتونی سیر مدل دو دکمه دمپاکش D
زیتونی طرحدار پشت زبرا
طرح استتار پشت زبرا 0.55
دوختی ضدآب شده سرمه ای پشت سفید
دوختی ضدآب شده سرمه ای پشت طوسی
دوختی ضدآب شده مشکی پشت طوسی
دوختی ضدآب شده مشکی پشت مشکی
دوختی ضدآب شده سرمه ای و مشکی پشت پلاستیک
بادگیروشلوار جلوباز
شرح
زیتونی سیر 0.45
سفید پشت آستری
زیتونی طرحدار پشت زبرا
زیتونی سیر D
سبز فسفری D ضد اسید 
طرح استتار پشت زبرا 0.55
سبز روشن RAW
دوختی ضد آب شده شبرنگ دار مشکی پشت مشکی
بادگیر تک جلو بسته
شرح
زیتونی سیر 0.45
زیتونی سیر 0.3
زیتونی طرحدار پشت زبرا
زیتونی سیر D
زیتونی سیر شبرنگ دار
طرح استتار پشت زبرا 0.55
طرح استتار پشت زبرا 0.55 شبرنگ دار
سرمه ای داخل نارنجی(پشت توری)
سبز روشن RAW
زیتونی سیر RAW
بادگیرتک جلوباز
شرح
زیتونی سیر 0.45
زیتونی سیر D
زیتونی طرحدار پشت زبرا
شلوار تک
شرح
زیتونی سیر 0.45
زیتونی سیر D
طرح استتار پشت زبرا 0.55
فوکا جلوسینه دار
شرح
سبز روشن Z
سبز سیر پشت زبرا 0.75
سبز سیر پشت زبرا 0.75 (فوکا پلاس)
فوکا جلوسینه دار طرح استتار پلاس
قرمز (هلال احمر)
زیتونی سیر RAW
سبز سیر RAW
شلوار چکمه دار
شرح
زیتونی سیر 0.45
سبز سیرآستر سبز
سبز سیرزبرا پلاس060
سرمه ای آجدار
سبز طرح لی
فوکا سرهم
شرح
سبز سیر 060 بدون چکمه
سبز سیر 060 با چکمه
سبز سیر 060 با چکمه + دستکش ضد اسید
سبز فسفری ضد اسید  D
فوکا مدل کویتی
شرح
سفید با بادگیر جلوبسته 0.30
زیتونی سیرD با بادگیر جلوبسته
زیتونی سیر0.3 با بادگیر جلوباز
زیتونی سیرD با بادگیر جلوباز
زیتونی سیرD بدون بادگیر
زیتونی سیر0.45 با بادگیر جلوبسته
زیتونی سیر0.45 با بادگیر جلوباز
زیتونی سیر با بادگیر جلوبازRAW
سبز روشن با بادگیر جلوبستهRAW
پالتو بارانی
شرح
سبز طرحدار پشت زبرا 0.5
سبز طرح لی جلوباز
طرحدار سفید و سرمه ای D
سرمه ای بدون شبرنگ
زیتونی سیر RAW
پانچو بارانی
شرح
پانچو بچه گانه
سفید گلدار
نارنجی پشت سفید
خفاشی نارنجی
پانچو زیتونی سیر
کوله دار نارنجی
نارنجی روشن
نارنجی شبرنگدار
نارنجی (سیر/عادی/کدر)
چکمه شکاری
شرح
طرح تکاوری
سبز
سرمه ای
زیتونی(خردلی)
مشکی داخل نارنجی
سبز داخل نارنجی
طرح استتار
محصولات نشاکاری
شرح
شلوار نشاکاری(کفه زرد)
چکمه نشاکاری سبز
چکمه نشاکاری قهوه ای
چکمه نشاکاری سبز کفه سبز
چکمه نشاکاری سبز کفه زرد
دستکش
شرح
دستکش ضداسید
دستکش ساقدار گلدار
پیشبند
شرح
پیشبند سفید 0.3
پیشبند دامپزشکی
روپوش دامپزشکی آستین دار
روپوش دامپزشکی بدون آستین
محصولات ضداسید
شرح
بادگیروشلوار جلوباز ضداسید
فوکاسرهمی ضداسید (بدون چکمه)

 

سایر مقالات:

لباس ضد آب خارجی- آشنایی با 9 ویژگی مهم -تولیدی جلال الماس کاسپین
لباس ضد آب کشاورزی-تولید لباس ضد آب کشاورزی با 5 جنس مختلف
6 نکته طلایی که در خرید لباس ضد آب اصلی باید در نظر بگیرید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های تازه
محصولات
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من